O nas

Mieszkanie i opieka – Tylko dla Seniorów!

Jesień życia… Czy poza własnym domem, istnieje idealne miejsce, do spędzania jesieni życia?
Zapewne nie istnieje... , ale możemy się bardzo postarać.

Zaprojektowany „od zera” budynek pomieścił 30 niewielkich mieszkań jednoosobowych i małżeńskich. Każde wyposażone w łazienkę, aneks kuchenny, klimatyzację, duże okna… Tylko, że nie o to w naszym projekcie chodzi! Uznaliśmy, że wspólna przestrzeń umożliwiająca budowanie społeczności, jest w naszym domu kluczowa. Nasi mieszkańcy mogą wspólnie spędzać czas w dwóch dużych holach z wygodnymi kanapami i fotelami, zacienioną kawiarenkę na zewnątrz budynku, ogród, kaplicę… wszystko po to aby nie pozostawali zamknięci w swoich mieszkaniach. Obserwowana ostatnio popularność Uniwersytetów Trzeciego Wieku potwierdza to założenie. O naszym projekcie możemy zatem myśleć jak o Uniwersytecie Trzeciego Wieku z internatem.

Mieszkańcy są priorytetem. Już na etapie projektu pamiętaliśmy o odpowiednim wyposażeniu technicznym, zapewniającym mieszkańcom poczucie podmiotowości. Umożliwiamy zatem między innymi zabranie ze sobą własnych mebli, skorzystanie z fryzjera na miejscu, indywidualne korzystanie z pralni, dopasowanie diety do wymagań zdrowotnych i gustu. Nasza własna kuchnia pozwala na dużą elastyczność, choćby w godzinach serwowania posiłków. Oczywiście posiłki możemy serwować w mieszkaniu lub we wspólnej stołówce - wszystko wedle uznania naszych mieszkańców.

Ochrona zdrowia. W naszym domu zaprojektowaliśmy zespół rehabilitacyjny i gabinet masażu. Zapewniamy także regularne wizyty lekarzy. Własna kuchnia i współpraca z dietetykiem zapewnia prawidłowe żywienie, rehabilitanci zapewnią sprawność ruchową a ochronę zdrowia gwarantuje właściciel naszego domu – firma Centrum Zdrowia – operator 5. placówek medycznych w powiecie piaseczyńskim, współpracujący na stałe z ponad 70. lekarzami. Nasi mieszkańcy mogą korzystać z jedynego w powiecie, rezonansu magnetycznego, mammografu lub 16. rzędowego tomografu komputerowego. Gwarantujemy naszym mieszkańcom opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

Kontakt z rodziną. Doskonale wiemy, że bezpieczeństwo i fizyczny komfort to za mało. Wiemy jak bardzo doskwiera rozłąka. Wiemy, że najlepsze towarzystwo i opieka nie zastąpią codziennego kontaktu z bliskimi. Na szczęście dzisiejsza, nowoczesna technologia znacznie ułatwia uczestniczenie w życiu rodziny. Nasz personel będzie do dyspozycji tych mieszkańców, którzy mogą mieć trudności w obsłudze zbyt nowoczesnych urządzeń. Chętnym umożliwimy korzystanie z własnych urządzeń, podłączonych do naszej sieci wi-fi. Wszystko wedle uznania naszych mieszkańców.

Otwarcie naszego domu planujemy na grudzień tego roku.