O nas

Mieszkanie i opieka  - dom opieki Tylko Dla Seniorów!

Jesień życia… Czy poza własnym domem, istnieje idealne miejsce do spędzania jesieni życia?
Zapewne nie istnieje...  ale możemy się bardzo postarać.

Zaprojektowany „od zera” budynek, powstał w Chyliczkach k/Piaseczna (mazowieckie) i pomieścił 30 niewielkich mieszkań jednoosobowych i małżeńskich. Każde umeblowane i wyposażone w łazienkę, aneks kuchenny, klimatyzację, duże okna.

Lokalizacja Domu Opieki Dla Seniorów też nie jest przypadkowa. Jesteśmy blisko parku zdrojowego w Konstancinie Jeziornej, blisko Piaseczna, gdzie są nasze ośrodki zdrowia i blisko Józefosławia. Do lotniska Okęcie w Warszawie dojedziemy w 30 min.

Ale nie to jest najważniejsze w naszym domu opieki Dla Seniorów…

Wiele domów opieki dla seniorów oczywiście już funkcjonuje, ale w dalszym ciągu zapewnianie opieki naszym rodzicom i dziadkom w tego typu placówkach, jest czymś nowym i trudno akceptowalnym dla obu stron. Samotność i brak zajęcia to jeden z najpoważniejszych problemów Seniorów w ich własnych mieszkaniach i w placówkach opiekuńczych. Wiemy o tym, dlatego chcemy przede wszystkim zorganizować życie naszym Seniorom wśród ich rówieśników. W naszym Domu Opieki Dla Seniorów zadbamy o stałe zajęcia terapeutyczne, rehabilitację, zdrowie, towarzystwo i rozrywki kulturalne. Nasi mieszkańcy będą mieli znacznie ułatwiony dostęp do wszelkich badań specjalistycznych oraz do lekarzy specjalistów - w naszych placówkach medycznych w powiecie piaseczyńskim pracuje obecnie ok. 80 lekarzy różnych specjalności.

Uznaliśmy, że nie pokoje (choć komfortowe) ale wspólna przestrzeń, umożliwiająca budowanie społeczności jest kluczowa. Nasi Seniorzy mogą wspólnie spędzać czas w dwóch dużych holach z wygodnymi kanapami i fotelami. Poza tym mają do dyspozycji zacienioną „kawiarenkę” na zewnątrz budynku, ogród, kaplicę… wszystko po to aby nie pozostawali zamknięci w swoich mieszkaniach. Obserwowana ostatnio popularność Uniwersytetów Trzeciego Wieku potwierdza słuszność naszego założenia. O naszym projekcie możemy zatem myśleć jak o Uniwersytecie Trzeciego Wieku z internatem.

Mieszkańcy są priorytetem. Już na etapie projektu pamiętaliśmy o odpowiednim wyposażeniu technicznym, zapewniającym mieszkańcom poczucie podmiotowości. Umożliwiamy zatem między innymi zabranie ze sobą własnych mebli, skorzystanie z fryzjera na miejscu, indywidualne korzystanie z pralni. Kolejnym, jakże ważnym elementem planu jest własna kuchnia. Posiłki muszą być estetycznie podane, smaczne, urozmaicone, zgodne z zaleceniami dietetyka i gustu podopiecznych. Innym równie ważnym elementem naszego planu są pracownicy. Ich stosunek do mieszkańców będzie naszym szczególnym oczkiem uwagi. Relacja pracownik – mieszkaniec, będzie podstawą jakości życia w naszym domu. Dlatego w tej kwestii nigdy nie będzie kompromisów. 

Ochrona zdrowia. W naszym Domu Opieki Dla Seniorów przygotowaliśmy gabinet lekarski, zespół rehabilitacyjny i gabinet masażu. Zaplecze medyczne i organizacyjne Domu Opieki Dla Seniorów w Chyliczkach, stanowi Centrum Zdrowia - rodzinna firma prowadzona przez lekarzy z czteropokoleniową tradycją rodzinną. Zapewniamy także regularne wizyty lekarzy - Centrum Zdrowia to także jedna z największych firm medycznych powiatu piaseczyńskiego, prowadząca aktualnie sześć placówek. Dysponujemy szerokim zapleczem diagnostycznym m.in. wysokopolowym rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym, mammografem, aparatem rentgenowskim itd. Baza sprzętowa i współpracujący lekarze zapewnią pensjonariuszom Domu Opieki Dla Seniorów w Chyliczkach, najwyższy poziom opieki medycznej.

Kontakt z rodziną. Doskonale wiemy, że bezpieczeństwo i fizyczny komfort to za mało. Wiemy jak bardzo może doskwierać rozłąka. Wiemy, że najlepsze towarzystwo i opieka nie zastąpią codziennego kontaktu z bliskimi. Na szczęście dzisiejsza, nowoczesna technologia znacznie ułatwia zdalne uczestniczenie w życiu rodziny. Nasz personel będzie do dyspozycji tych mieszkańców, którzy mogą mieć trudności w obsłudze nowoczesnych urządzeń. Chętnym umożliwimy korzystanie z własnych urządzeń, podłączonych do naszej sieci wi-fi. Wszystko wedle uznania naszych mieszkańców. Komfortowa lokalizacja naszego Domu  Opieki (Chyliczki pomiędzy Piasecznem i Konstancinem Jeziorna) ułatwia stały, bezpośredni kontakt rodziny z mieszkańcami, także w dni powszednie.

Zapraszamy do obejrzenia Domu po uprzednim umówieniu spotkania.